igrao i leovac

Tudorov PAOK pobijedio Panathinaikos u derbiju

U derbiju osmog kola grčkog nogometnog prvenstva PAOK, kojeg predvodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, pobijedio je Panathinaikos 3-1.

PAOK je odlučio utakmicu u razdoblju od 28. do 42. minute postigavši sva tri gola, a strijelci su bili Dimitar Berbatov (28-11m), Garry Rodrigues (31) i Miguel Vitor (42). Panathinaikos je u nastavku uspio tek ublažiti poraz golom Nikolaosa Karelisa (74-11m).

Za domaći sastav je cijeli susret odigrao Marin Leovac zaradivši u 72. minuti žuti karton. Za Panathinaikos je posljednjih sedam minuta zaigrao Mladen Petrić, dok Danijel Pranjić nije ulazio u igru.

Bivši, ali i idući protivnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Olympiacos je na gostovanju pobijedio Atromitos 2-1. Oba gola za pirejski sastav postigao je Alberto Botia (59, 63), dok je Miloš Stojčev (75) zabio za domaćine.

Olympiacos vodi na ljestvici sa 24 boda, Panathinaikos je drugi sa 18 bodova, AEK je treći sa 19 bodova, a PAOK drži četvrtu poziciju sa 14 bodova.