Žilina okrenula Bilbao

Tudorov PAOK 'petardom' otvorio vrata Europa lige, veliki preokret Borussije

Grčki nogometni prvoligaš PAOK za čijem kormilom sjedi hrvatski stručnjak Igor Tudor deklasirao je danski Brondby 5-0 u prvom susretu završne runde kvalifikacija za plasman u Europsku ligu, dok je Borussia Dortmund došla do velikog preokreta.

PAOK, koji je u drugom pretkolu izbacio Lokomotivu, pred svojim je navijačima pobijedio je danski Brondby s 5-0 i tako praktično osigurao skupine Europa lige. Junak utakmice bio je Robert Mak koji je postigao hat-trick.

Najveći preokret večeri izvela je Borussia Dortmund. Njemački klub je u 22. minuti gubio već 3-0 od norveškog Odda. Međutim, pred kraj prvog dijela vodstvo domaćih iz odbijanca smanjio Pierre-Emerick Aubameyang, a zatim je drugo poluvrijeme golom otvorio Shinji Kagawa. Svojim drugim golom Aubameyang je donio izjednačenje Borussiji, a Henrik Mkhitarijan je pet minuta prije kraja zabio za 4:3 pobjedu momčadi iz Dortmunda.