Trijumf Capellovih 'rezervi' usred Berlina!

John Terry svojim je pogotkom u 84. minuti donio pobjedu engleskoj nogometnoj reprezentaciji na gostovanju u Berlinu, protiv Loewove Njemačke. Capello je tako nastavio svoj pobjednički niz, koji je započeo u rujnu briljatnom pobjedom protiv Hrvatske.

Engleska je nastupila praktiči bez cijele prve postave, osim Terryja i Jamesa koji su bili u igri. Walcott im se ozlijedio na posljednjem treningu i momčad je još uvijek bila u šoku, no na terenu se to nije osjetilo.

U prvom poluvremenu Gordi Albion je dominirao utakmicom, a prednost im je nakon kornera donio Matthiew Upson u 23. minuti.

Drugi dio ponudio je ipak nešto bolju igru Elfa, a u 63. minuti spetljali su se Terry i rezervni golman Carson, što je iskoristio Patrick Helmes za 1:1. Napadač Bayer Leverkusena svoj je pogodak posvetio pokojnoj kujici Emmy, kao i prethodne koje je zabio u posljednjih mjesec dana.

Odluka o pobjedniku pala je u 84. minuti. John Terry iskupio se za grešku pri izjednačujućem golu i glavom je nakon prekida poslao loptu pokraj nemoćnog Wiesea. Capellova Engleska tako je stigla do još jedne senzacionalne pobjede, i bez Walcotta, Rooneya, Ferdinanda, Lamparda i Gerrarda.

Nogomet je možda igra u kojoj pobjeđuju Nijemci, kako kaže Lineker, ali ne kad igraju u Berlinu protiv Engleske. Naime, ovo im je već osma berlinska utakmica protiv Gordog Albiona, a pobjedili nisu nikad.