Uoči utakmice Borussia - Werder

Tragedija u njemačkom Kupu: Navijač pao s tribine i poginuo

Prije susreta osmine finala njemačkog nogometnog kupa između Borussie Dortmund i Werdera poginuo je navijač koji je pao s tribine stadiona Signal-Iduna-Park. Usprkos brzoj lječničkoj intervenciji navijač je preminuo na putu do bolnice.

Policija za sada još uvijek istražuje događaj, no čini se kako se radi o nesretnom događaju. Igrači obiju momčadi nisu bili upoznati s događajima s tribine i utakmice je odigrana do kraja, a Werder je slavio 2:1. Borussia, u čijim redovima nije bilo Roberta Kovača, povela je pogotkom Freia u 11. minuti, no Werder je u drugom dijelu preokrenuo rezultat.

Strijelci su bili Hugo Almeida (62) i Pizzaro (80). Jurica Vranješ je baš kao i Kovač utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Werder je tako uzvratio Borussiji za lanjski poraz u istoj rundi Kupa.

Proboj u četvrtfinale DFB Pokala izborili su i nogometaši Bayer Leverkusena uvjerljivom 3-1 pobjedom protiv Energie Cottbusa. Bayer je u potpunosti dominirao protiv Cottbusa za kojeg su cijelo vrijeme u obrani igrali Ivan Radeljić i Mario Cvitanović. Nadmoć na travnjaku rezultirala je ranim pogotkom Patricka Helmesa u 12. minuti, da bi sedamnaest minuta kasnije nakon udarca glavom kojem je prethodilo izvađanje kornera Michael Kadlec povisio vodstvo domaćina.

Dvije minute prije kraja prvog poluvremena sjajnim solo prodorom od svoje polovice do šesnaesterca i udarcem u gornji desni kut vratara Gerharda Tremmela Renato Augusto šalje everkusensku momčad na zasluženi odmor. U 90. minuti je Škela slobodnim udarcem s 20-ak metara postavio konačan rezultat.