Tottenhamu novo slavlje, Kranjčareva solidna rola

Tottenham je svladao Sunderland s 2:0, a u pobjedi Spursa su sudjelovali i naši Ćorluka i Kranjčar.

Tottenham je s(p)retno došao do tri boda protiv Sunderlanda slavivši 2-0 na svom White Hart Laneu. Poveli su Spursi u 12. minuti golom Robbiea Keanea, koji je zabio iz neposredne blizine nakon lijepog spuštanja lopte glavom od strane Petera Croucha.

U 52. minuti gosti iz Sunderlanda imali su veliku priliku izjednačiti, ali je udarac s bijele točke (koji je sam izborio) propustio realizirati Darren Bent, bivši igrač Spursa koji je u Sunderland prešao ljetos. Točnije, njegov je udarac u desni donji kut obranio vratar Heurelho Gomes.

Spursi su konačan rezultat postavili sjajnim dalekometnim udarcem Toma Huddlestonea u 68. minuti. Od hrvatskih reprezentativaca u redovima Spursa priliku su dobili i Niko Kranjčar (od 63. minute) i Vedran Ćorluka (igrao svih 90 minuta). Kranjčar je imao nekoliko soldinih pokušaja za postizanje gola, ali su njegovi udarci bili ili neprecizni, ili blokirani od strane protivničkih braniča.

Ćorluka se s druge strane istaknuo velikim gafom u 39. minuti kada je njegovo vraćanje glavom vrataru presjekao Kieran Richardson, ali je Gomes pravovremeno regirao i spasio vlastiti gol.

Na kraju kažimo i da je Blackburn slavio na svom Ewood Parku protiv Portsmoutha 3-1, u utakmici u kojoj Nikola Kalinić nije dobio priliku za igru.

Premiership, 12. kolo:
Aston Villa – Bolton 5-1 (Young 5, Agbonlahor 43, Carew 52, Milner 72, Cuellar 75 / Elmander 44)
Blackburn – Portsmouth 3-1 (Roberts 53, 86, Nelson 73 / O'Hara 15)
Manchester City – Burnley 3-3 (Wright-Phillips 43, Toure 55, Bellamy 58 / Alexander 19-11m, Fletcher 32, McDonald 87)
Tottenham – Sunderland 2-0 (Keane 12, Huddlestone 68)
Wolverhampton – Arsenal (kasnije)

Redoslijed: 1. Chelsea 27 (-1), 2. Manchester United 25 (-1), 3. Arsenal 22 (-2), 4. Tottenham 22, 5. Aston Villa 21, 6. Manchester City (-1)...