Četiri laka komada drugoligašu

Tottenham uvjerljivo prema finalu

Luka Modrić i Vedran Ćorluka svih su devedeset minuta sudjelovali u visokoj pobjedi Tottenhama u polufinalu Carling Cupa. U finalu će prošlogodišnji naslov braniti vjerojatno protiv Manchester Uniteda.

Nogometaši Tottenham Hotspura u prvoj su polufinalnoj utakmici engleskog Liga kupa na svom White Hart Laneu svladali drugoligaša Burnley sa 4-1 (0-1).

Nakon vrlo lošeg prvog poluvremena, koje je završilo vodstvom gostiju 1-0 pogotkom Patersona (15), branitelj naslova je u drugom poluvremenu zaigrao potpuno suprotno, te prisilio vratara Burnleya da čak četiri puta vadi loptu iz mreže.

Manager Tottenhama Harry Redknapp je na poluvremenu slabog Bentleya zamijenio O'Harom i to se pokazalo kao dobitni potez. Na 1-1 izjednačio je Dawson (47) nakon kornera O'Hare, Spurse je u vodstvo doveo upravo O'Hara (52), da bi visoku pobjedu i miran uzvrat osigurali Pavljučenko (65) i Duff (68-ag).

Hrvatski reprezentativci u sastavu Tottenhama Luka Modrić i Vedran Ćorluka odigrali su svih 90 minuta.Uzvratni dvoboj na rasporedu je 31. siječnja na Turf Muiru.

U drugom polufinalu sastaju se još jedan drugoligaš Derby County i Manchester United, a njihov prvi dvoboj na rasporedu je u srijedu.