Liverpoolova nova golijada

Je li ovo kraj nadanja za Liverpool? Andrej Aršavin se u večerašnjem spektaklu pobrinuo da nada navijača Redsa ostane tek nada. Liverpool je odigrao još jednu spektakularnu utakmicu u kojoj mu je parirao Aršavin iz Arsenala s četiri pogotka.

Liverpool je u samo tjedan dana dobio osam golova od Chelseaja i Arsenala. Nakon 4:4 u četvrtfinalu Lige prvaka na Stamford Bridgeu, Arsenal je umalo šokirao navijače Redsa, no na Anfieldu je  bilo 4:4!

Liverpool je krenuo silovito i goste iz Londona sreća je spašavala od vodstva domaćina. Iako se nije činilo da će biti puno golova, golijadu je u 36. minuti otvorio Rus Andrej Aršavin. U 49. minuti je izjednačio Fernando Torres koji je precizno pogodio glavom s desetak metara na asistenciju Kuyta. Samo sedam minuta kasnije je Izraelac Benayoun doveo domaćina u vodstvo 2:1 ponovno na asistenciju Dirka Kuyta.

Borba još uvijek traje, ništa još nije izgubljeno

- Rafa Benitez
A onda je na scenu ponovno stupio Aršavin i s dva nova pogotka u samo tri minute (67., 70.) vratio prednost Arsenalu. Posebno treba izdvojiti drugi pogodak, kada je s vrha šesnaesterca, punom nogom, raspalio prema domaćem vrataru Reini, a lopta se doslovno zakucala u suprotni kut.

No Liverpool se ne da i Torres dvije minute kasnije vraća na 3:3. Aršavin se s time nikako nije mogao složiti pa je zabio svoj četvrti pogodak u sudačkoj nadoknadi za, mislilo se, senzacionalnu pobjedu gostiju. Ipak, Izraelac Benayoun postavlja konačnih 4:4 na samom kraju i ostavlja Liverpoolu malu nadu za dostizanje Manchestera do kraja Premiershipa.

Fernando Torres je s dva nova pogotka došao do brojke od 13 pogodaka u Premiershipu, te se time izjednačio s trećim strijelcem lige, suigračem Stevenom Gerrardom, koji je zbog ozljede izostao s ovog sjajnog ogleda.

Rafael Benitez i dalje vjeruje u naslov prvaka Engleske. Sada Liverpool i Manchester United imaju po 71 bod, no 'crveni vragovi' imaju dvije utakmice manje.

'Imali smo mnogo pogrešaka, ali i jaki voljni moment zbog kojeg smo dva puta stizali zaostatak. Borba još uvijek traje, ništa još nije izgubljeno', rekao je Španjolac.

Potpuno zadovoljan nije bio ni strateg Arsenala.

'Ovaj je susret mogao završiti pobjedom bilo koje od momčadi, bila je to uistinu kvalitetna utakmica. Ipak, zadovoljstvo kvare primljena četiri pogotka, kao i onaj primljen u posljednjim trenucima utakmice kod našeg 4:3 vodstva. Pozitivna je stvar naš dugi niz prvenstvenih utakmica bez poraza, kao što je pozitivan i novi dokaz naše kvalitete. Negativno nakon ove utakmice je to što nismo osvojili tri boda', zaključio je Wenger.

Hrvatski reprezentativac Eduardo je odsjedio cijelu utakmicu na klupi za pričuve.

Sve golove s ove utakmice možete pogledati ovdje.