Topnici gadno zabrljali kod West Hama

Nogometaši Arsenala propustili su veliki priliku priključiti se vodećima na ljestvici Premiershipa. Iako su vodili 2-0 protiv West Hama, Topnici su uzeli samo bod u gradskom derbiju...

Nakon poraza Manchester Uniteda, i kiksa Cityja doma, Arsenal je imao veliku priliku približiti se samom vrhu Premiershipa i s utakmicom manje opasno prijetiti vodećem Chelseaju. No, još jednom je neiskustvo bilo presudno i Arsenal nije pobijedio u utakmici koju je morao dobiti.

Sve se činilo idilično za Topnike u prvom dijelu, u kojem su poveli 2-0, golovima Robina Van Persie i Williama Gallasa. No, u nastavku su kola krenula nizbrdo, nakon što su za 'Čekićare' zabili Carlton Cole i Diamanti te tako izjednačili rezultat.

U završnici susreta Arsenal je imao igrača više, no ni to mu nije pomoglo.

Za Arsenal je od 88. minute zaigrao i hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva koji je zbog ozljede bedrenog mišića propustio posljednje dvije utakmice reprezentacije, protiv Katra i Kazahstana, kao i posljednju premierligašku utakmicu 'topnika' protiv Birminghama. Eduardo je ušao umjesto Aboua Diabyja.

Ovaj kiks nije uništio Arsenalove šampionske ambicije, koji zaostaje 5 bodova za Chelseajem uz utakmicu manje, no na ovakav način jednostavno ne smiju gubiti bodove ako Topnici žele biti prvaci...

Premier liga, 10. kolo:

West Ham – Arsenal 2-2 (Cole 74, Diamanti 80 – 11m / Van Persie 16, Gallas 37)

Manchester City – Fulham 2-2 (Lescott 54, Petrov 60 / Duff 62, Dempsey 68)

Liverpool – Manchester United 2-0 (Torres 65, Ngog 90+6)

Bolton – Everton 3-2 (Chung-yong Lee 16, Cahill 27, Klasnić 86 / Saha 32, Fellaini 55)