Od početka loše krenulo

Težak poraz Rome i pad na šesto mjesto: Napoli protutnjao Olimpicom!

Potpuno zasluženo su Napolitanci slavili u Rimu treći put zaredom.

Napoli slavi pobjednički pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U derbiju 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je u Rimu pobijedio Romu sa 4:1 učvrstivši se na drugoj poziciji, dok je Roma pala na šesto mjesto.

Napoli je odigrao sjajnu utakmicu i posve zasluženo je osvojio tri boda na Olimpicu. Zanimljivo, bila je to već treća uzastopna pobjeda Napolija u Rimu.

Gosti su poveli već i drugoj minuti golom Arkadiusza Milika, a u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca je izjednačio Diego Perotti.

Nastavak susreta protekao je u potpunoj dominaciji gostiju koji su još tri puta svladali Robina Olsena, a strijelci su bili Dries Mertens (49), Simone Verdi (54) i Amin Younes (81).

Ante Ćorić nije nastupio za Romu koja je upisala četvrti poraz u zadnjih pet susreta u svim natjecanjima.

Fiorentina i Torino su odigrali 1:1. Viole su povele u sedmoj minuti preko Giovannija Simeonea, a izjednačio je Daniele Baselli u 34. minuti