Izašli iz zone ispadanja

'Svrake' se provukle zahvaljujući Viduki

Newcastle je napokon upisao pojedu. Crni niz od 10 utakmica bez iste je prekinut pobjedom od 3:1 nad Middlesbroughom, a 'Svrake' su time izašli iz premierligaške zone ispadanja...

Pobjeda u 36. kolu bila je i premijerna pobjeda u menadžerskoj karijeri nekadašnje igračke legende kluba Alana Shearera dovedenog da karizmom i autoritetom klub spasi od pada u Championship.

Treća minuta utakmica mogla je Sheareru donijeti novu boru na lice. Nespretnost u obrani rezultirala je autogolom Habiba Beyea od čije se potkoljenice odbila lopta za koju su se borili domaći vratar Steve Harper i Tuncay Sanli.

Ipak, samo šest minuta kasnije Steven Taylor izjednačava rezultat nakon udarca iz kuta. Loptu mu je lijepo nabacio Danny Guthrie.

Na novi pogodak čekalo se do 71. minute i pogotka Obafemija Martinsa na dodavanje Marka Viduke. Nigerijski je nogometaš u padu poslao loptu s nekih desetak metara po sredini vrata iza leđa Brada Jonesa. Konačni rezultat postavio je Peter Lovenkrands u 86. minuti dvoboja.

Alan Shearer najzaslužnijim za ovu važnu pobjedu smatra Australca hrvatskih korijena Marka Viduku. Iako nije nije postigao niti jedan pogodak na utakmici, svojom je angažiranošću odigrao ključnu ulogu u dvoboju, u kojem je i proglašen najboljim igračem.

'Bio je briljantan', kazao je Shearer. Pobjedom je Newcastle izašao iz zone ispadanja u drugu ligu, ujedno dodatno onesposobivši Middlesbrough u nastojanjima da učini isto.

Bivši napadač Boroa i zagrebačkog Dinama kao da pomalo i žali zbog toga:

'Igrali smo pod velikim pritiskom, ali smo i pokazali karakter protiv momčadi u kojoj imam mnogo prijatelja. Točno znam kako se osjećaju, ali nama je ovo bilo potrebno da nam podigne samopouzdanje. Middlesbroughu želim sve najbolje u utakmicama koje im slijede', kazao je Viduka.