Luka ispraćen ovacijama

Luka Modrić fantastičnim je pogotkom donio novu pobjedu Tottenhamu i tako spriješio Chelsea da se približi Manchesteru na samo bod razlike.

Nakon što je početak londonskog derbija odgođen za 30 minuta, napokon je u 16.30 označen početak utakmice na White Hart Lineu.

Navijači Tottenhama ispratili su ga ovacijama, a kako i ne bi kada znaju da je ovo bila tek druga pobjeda nad Chelseajom u 27 utakmici između ova dva londonska kluba

Sky News prenio je kako je kraj stadiona Tottenhama pronađen sumnjivi paket. Snage sigurnosti nisu htjele riskirati mogućnost terorističkog napada pa je početak utakmice odgođen dok se ne ukloni sumnjivi paket.

Ćorluka i Modrić istrčali su u prvoj jedanaestorici Spursa, a Luka je doveo domaće u vodstvo nakon fenomenalnog pogotka u 49. minuti na asistenciju Lennona. Nekoliko minuta kasnije Lennon je ponovo nabacio Modriću i u gotovo identičnoj prilici Luka nije uspio prevariti Čeha.

I Modrić i Ćorluka odigrali su odličnu utakmicu za Spurse, a Lukin gol pokazao se kao odlučujući za pobjedu Spursa u londonskom derbiju.

Često osporavani vratar domaćih, Brazilac Gomes, na kraju je ispao heroj spasivši Spurse u posljednjim minutama utakmice kada je Alex čak uzdrmao vratnicu u trećoj minuti sudačkog dodatka.

Modrić je iz igre izašao pet minuta prije kraja, a izmjenu je sam tražio, vjerojatno zbog isrpljenosti. Navijači Tottenhama ispratili su ga ovacijama, a kako i ne bi kada znaju da je ovo bila tek druga pobjeda nad Chelseajom u 27 utakmici između ova dva londonska kluba.

Chelsea je tako novim porazom propustio približiti se Unitedu na samo bod razlike, jer su Crveni vragovi izgubili kod Fulhama 2:0.

U prvom susretu 30. kola engleske lige Portsmouth je na svom stadionu svladao Everton s 2:1, a hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar je odigrao cijelu utakmicu za domaćine. Oba zgoditka za Portsmouth dao je Peter Crouch (22, 75), dok je strijelac za Everton bio Leighton Baines (4).