Daleko je kraj, ali...

Strašni Liverpool pomeo Leicester i napravio (možda) i ključni korak prema tituli

Daleko je još do kraja sezone u Premierligi, ali Liverpool nakon ovog trijumfa ima silno veliku prednost.

Nogometaši Liverpoola povećali su svoju prednost na vrhu ljestvice engleske Premierlige na 13 bodova ispred drugog Leicestera nakon što su slavili kao gosti u međusobnom susretu 19. kola s uvjerljivih 4:0.

Liverpool je poveo golom Firmina (31) nakon odličnog ubacivanja Alexander-Arnolda, da bi pobjedu osigurao s tri gola u razmaku od samo sedam minuta nastavka.

Na 2:0 povisio je potvrdio Milner (71-11m) iz kaznenog udarca kojega je skrivio Soyuncu koji je igrao rukom, Firmino (74) je svojim drugim pogotkom ponovno na asistenciju Alexander-Arnolda pogodio za 3:0, a Alexander-Arnold (78) je svoju sjajnu partiju okrunio pogotkom za konačnih 4:0.

Dejan Lovren zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola, a Filip Benković nije bio u sastavu Leicestera.

Vodeći Liverpool sada ima 52 boda, 13 više uz utakmicu manje od drugog Leicestera, a 14 više od trećeg Manchester Cityja koji u petak gostuje kod Wolverhamptona.

gol expired Manchester United gubio pa već do poluvremena izveo preokret za skok na ljestvici divider

Wolverhampton - Manchester City (petak)

gol expired Ludo popodne na Boxing Dayju: Chelsea doživio nokaut, Ancelotti krenuo pobjedom divider