Jezive scene

VIDEO Strašan sudar s vratarom: "Izgubio pamćenje na 20-ak minuta!"

U prijateljskoj utakmici susjeda i rivala nije bilo pobjednika, ali se dogodila jedna dosta neugodna situacija.

Nizozemska i Belgija odigrale su 1:1 u prijateljskoj utakmici u Amsterdamu.

Domaćin je poveo u 38. minuti golom Davyja Klaassena iz jedanaesterca kojeg je skrivio Jan Vertonghen, a izjednačio je Yannick Carrasco u 82. minuti.

Bio je to 126. međusobni susret ovih reprezentacija (Nizozemska u pobjedama vodi 55:41) koji će se pamtiti po žestokom sudaru belgijskog vratara Simona Mignoleta i domaćeg napadača Vincenta Janssena.

Igrala se 14. minuta kada je Georginio Wijnaldum se driblingom riješio svog čuvara i ubacio u šesnaesterac za Janssena koji je pratio loptu, ne obraćavši pozornost na istrčalog vratara gostiju. Mignolet je uspio odbiti loptu, ali se pritom žestoko zabio u nesretnog napadača Tottenhama koji je ostao ležati.

"Izgubio je pamćenje na 20-ak minuta, nije znao gdje se nalazi ni što se dogodilo", objavio je nakon utakmice nizozemski izbornik Danny Blind.

Liverpoolov čuvar mreže putem Twittera se ispričao Janssenu.

"Želim da se što prije oporavi. Nikad ne bih namjerno ozlijedio protivničkog igrača, ali ponekad se ovakve stvari događaju", napisao je Mignolet.