Što se dogodi kad pukne mrežica na golu?

Kada linijski suci onako strogo pregledavaju mreže na nogometnim vratima prije svake utakmice, uvijek se netko zapita je li to stvarno toliko potrebno. Novi događaji u brazilskom prvenstvu tome idu u prilog.

Utakmica 1. kola Carioca nogometnog prvenstva (prvenstvo države Rio de Janeiro) između Boaviste i Botafoga prekinuta je na deset minuta radi protesta domaćih igrača zbog neregularno postignutog gola gostiju.

Naime, do nesporazuma je došlo nakon što je gostujući napadač Alessando zatresao mrežu za 1-0. Ipak, televizijske su snimke jasno pokazale da je lopta koju je Alessando uputio prema golu zapravo prošla kraj vratnice i kroz puknutu mrežu ušla iza leđa vratara Boaviste.

TV snimke su jasno pokazale da je lopta koju je Alessando uputio prema golu zapravo prošla kraj vratnice i kroz puknutu mrežu ušla iza leđa vratara

Boavistini igrači su protestirali, ali je nakon nekoliko minuta konzultacija s pomoćnicima glavni sudac pokazao na centar. Protesti Boavistinih igrača nastavili su se i nakon što je sudac pokazao na centar, uslijedila je druga runda sudačkih konzultacija, novi prekid utakmice, ali je samo potvrđena prvotna odluka. Tek je treća intervencija domaćina urodila plodom i napokon je gol poništen.

Gostujući trener ljut na suce

Trener gostujuće momčadi Botafoga Ney Franco kasnije je ustvrdio da su suci prilikom donošenja odluke koristili video snimke, što prema pravilima igre nije dopušteno.

'Jedna osoba koja je pratila utakmicu iz prostora predviđenih za novinare spustila se na travnjak tijekom pauze i službenicima prenijela što se zapravo dogodilo. Zato je gol poništen', rekao je Franco.

Utakmica je na kraju završena pobjedom Botafoga 2-1.