Štimac razočaran

Drama na Poljudu: Hajduk zamalo okrenuo dva gola prednosti Zadra!

Hajduk i Zadar odigrali su 2:2 na Poljudu u 23. kolu Prve HNL…

Uzeli su bod na Poljudu, ali Zadrani mogu žaliti, vodili su 2:0 i imali „zicer“ za 3:0. Skupo ih stajala sebičnost u barem dvije situacije kod izrazitih šansi za pogodak.

Vjerojatno je to razlog zbog čega je Igor Štimac izgledao razočarano nakon što je sudac označio kraj utakmice. Vrtio je Štimac glavom svjestan što su njegovi igrači propustili. Gosti su do 69. minute vodili 2-0.

Zadar je poveo u 12. minuti golom Drage Gabrića, a u šest minuta kasnije na 2-0 je povisio Lovre Čirjak iz jedanaesterca. Pola sata prije kraja utakmice gosti su imali vodstvo 2-0 i nevjerojatnu priliku kada su Zadrani krenuli prema Kaliniću četiri na jedan. Pešić je mogao birati kome će dodati, no bio je sebičan i Kalinić je obranio njegov udarac.

Kazna je stigla u 69. minuta kada je Andrija Balić smanjio, a u 76. minuti je Anton Maglica izjednačio. Zadar je tako ostao bez prve pobjede na Poljudu nakon kolovoza 2009. godine, a Hajduk je osvojio prvi bod nakon dva uzastopna poraza (Rijeka, Lokomotiva).

U prvom nedjeljnom susretu Osijek je gostovanju u Kranjčevićevoj ulici deklasirao Zagreb 4-0 osvojivši sedam od devet mogućih bodova otkako je Ivo Šušak preuzeo momčad. Otkako je Šušak stigao u Gradski vrt, Osijek je pobijedio Split 4-0, remizirao s Dinamom 1-1, te sada slavio protiv Zagreba (4-0). Junak utakmice bio je trostruki strijelac Aljoša Vojnović (60, 69, 83), a pogodak je postigao i Antonio Perošević (38). Zagrebu je to bio drugi uzastopni domaći poraz uz razliku pogodaka 0-10. Prije dva tjedna u Kranjčevićevoj ulici Lokomotiva je slavila 6-0.

U vodstvu je Dinamo (59) ispred Rijeke (47), Lokomotive (35) i Hajduka (33). Posljednja dva mjesta zauzimaju Istra 1961 (19) i Zadar (17).