Slavio i Zagreb

Štimac pokrenuo Zadrane i maknuo ih s dna ljestvice

Nogometaši Zagreba pobijedili su Slaven Belupo 1-0 u susretu 20. kola Prve HNL približivši se Hajduku na trećoj poziciji na svega dva boda zaostatka.

Pogodak odluke zabio je Lovro Medić u 80. minuti utakmice. Slaven Belupo je imao najbolju priliku na utakmici, međutim Petar Brlek u 63. minuti nije uspio realizirati jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je obranio Dominik Livaković.

Danas je odigran i derbi začelja u kojem je Zadar na stadionu Stanovi pobijedio Osijek 3-1 i prepustio Osječanima začelje ljestvice. Osijek je poveo već u trećoj minuti golom Nevena Laštra, no Zadar je šest minuta kasnije izjednačio, a strijelac je bio Ivan Pešić. Domaćin je do konca prvog poluvremena okrenuo rezultat golom Frane Čirjaka (23-11m), a potom u nastavku potvrdio pobjedu golom Igora Banović u 66. minuti.

Zadrani, pod vodstvom novog trenera Igora Štimac pružili su možda i najbolju predstavu ove sezone i sasvim zasluženo su stigli do važnih bodova.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 52 boda, Rijeka je druga sa 42 boda, a Hajduk je treći sa 29 bodova. Lokomotiva je četvrta sa 28 bodova, a Zagreb je peti sa 27 bodova. Na začelju je Osijek sa 15 bodova, dok Zadar ima bod više.