Vratari briljirali

Stala serija Dinama: Slaven u Koprivnici sačuvao mrežu

Šesto kolo HNL-a otvoreno je utakmicom u Podravini.

Slaven Belupo i Dinamo odigrali su 0:0 u dvoboju čiji je tijek zbivanja na terenu bio puno uzbudljiviji no što konačan rezultat sugerira.

U prvom poluvremenu gosti iz Zagreba bili su puno dominantniji, ali to nisu uspjeli pretvoriti u vodstvo. Promašivali su Čop, Henriquez i Soudani, koji u 22. minuti nije realizirao najveću prigodu (nakon duplog pasa s Čopom uklizao mu je vratar Slavena Ivan Kardum).

Nastavak su puno bolje otvorili domaćini. U prvih pet minuta imali su dvije vrlo dobre prigode za vodstvo, ali Ozobića i Cesarec nisu bili precizni. U 80. minuti snažno je opalio Ozobić, Eduardo to odbija, a Glavina ne uspijeva glavom pospremiti loptu u mrežu. Pet minuta kasnije isti akteri (Ozobić i Glavina) 'skuhali' su matnu situaciju, ali je ovaj potonji previše petljao.

Na koncu je u 90. minuti Dinamo mogao do pobjede, ali je Pinto loše reagirao nakon proboja po desnoj strani - odlučio se za dodavanje prema Čopu u situaciji kad je mogao pucati.

Pred 1.000 gledatelja sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.