U četvrtfinalu ukrajinskog nogometnog Kupa odigrano je "finale prije finala". U Donjeck je došao kijevski Dinamo, a pobjedu su slavili nogometaši Šahtara 2-0...

Hrvatski nogometaši su, na obje strane, bili u glavnim ulogama, no Darija Srnu će domaći navijači pamtiti po dobrome (bio je strijelac), dok je Ognjen Vukojević pocrvenio pet minuta prije kraja i nije po dobrome obilježio ovaj ogled.

Uvodni pogodak je postignut u 23. minuti, a djelo je Darija Srne. Ilsinho je bio asistent, a hrvatski reprezentativac se stuštio u suparnički šesnaesterac, te je bio precizan u završnici. Nakon toga su mreže mirovale, makar je pogodaka moglo biti na obje strane.

Sve šanse gostiju su isparile pet minuta prije kraja kada je Vukojević napravio grubi prekršaj na Kučeru, zbog čega je zaradio direktni crveni karton. Pobjedu je zapečatio Fernandinho golom u posljednjoj minuti ogleda.