Nova polufinalna drama

Srna i Šahtar do finala Kupa UEFA u 89. minuti!

Šahtar i Srna igrat će u finalu Kupa UEFA-e nakon što su u dvije utakmice polufinala bili bolji od kijevskog Dinama čije su boje branili Sablić i Vukojević.

Brazilski nogometaš bili su ključ Šahtarovog prolaska u finale. Kako u prvoj utakmici u Kijevu (1-1), tako i u uzvratu u Donjecku (2-1 za Šahtar). U prvom ogledu je Fernandinho zabio pogodak, a u uzvratu prvo Jadson već u 17. minuti, a rolu junaka je na sebe preuzeo Ilsinho koji je u 89. minuti, kada su se svi već pripremali za produžetke, svladao Bogusha i odveo svoju momčad u finale.

S desne strane se prema suparničkim vratima sjurio Ilsinho, sjajno bacio na travnjak lažnjakom El Kaddourija i plasirao loptu u suprotni kut za 2-1.

Šahtar je bio bolja momčad u uzvratu, posebno kroz cijelo drugo poluvrijeme nakon što su u 47. minuti primili pogodak (Bangoura), prvi pogodak na domaćem terenu u Kupu UEFA-e otkada se igra faza na direktno ispadanje.

Cijelo drugo poluvrijeme je Šahtar opsjedao vrata Kijevljana, svog velikog ukrajinskog suparnika i na kraju su materijalizirali bolju igru u pretposljednjoj minuti.

Po 90 minuta su igrala u ovom uzvratu tri hrvatska nogometaša. Darijo Srna je za domaće beskompromisno prijetio u napadu, ali i sjajno zatvarao svoju stranu u obrani. Na drugoj strani su cijelu utakmicu odigrali Ognjen Vukojević (žuti karton) i Goran Sablić. Vukojević je čak u 37. minuti postigao pogodak, ali je poništen zbog sviranog zaleđa.