Sve je manje upitnika

Srbija nadomak Svjetskog prvenstva, Španjolci zabili osam komada

Za razliku od hrvatske skupine I, u skupinama D i G je puno toga jasnija nakon dvoboja osmog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Veliki korak prema plasmanu na Svjetsko prvenstvo napravila je reprezentacija Srbije pobjedom u Irskoj s 1:0.

Srbiji trebaju još tri boda za plasman na svjetsku smotru, a u preostala dva kola gostuju u Austriji i domaćini su Gruziji.

Srbi su do pobjede stigli golom kojeg je postigao Aleksandar Kolarov u 55. minuti.

Pobjegli su ovim trijumfom Ircima na pet bodova prednosti, a Irsku je prestigao Wales koji je s 2:0 slavio u Moldaviji (strijelci Hal Robson-Kanu i Aaron Ramsey).

Austrija je razočarala odigravši 1:1 s Gruzijom na svom terenu i gotovo je sigurno da neće vidjeti niti dodatne kvalifikacije.

U skupini G nezaustavljivo prema Rusiji juri Španjolska. Nakon što su očitali lekciju Talijanima u posljednjem kolu, Španjolci su se sada poigrali s Lihtenštajnom svladavši ga u gostima sa čak 8:0.

Italija je s 1:0 pobijedila Izrael (strijelac Ciro Immobile) dok je okršaj susjeda i velikih rivala Makedonaca i Albanaca završio bez pobjednika.

Albanci su poveli u 53. minuti pogotkom Roshija, a u 78. je iz jedanaesterca izjednačio Trajkovski.