Nizozemska prva osigurala SP

Srbi korak bliže SP-u, Portugal se spasio u 90. minuti

U kvalifikacijskim utakmica preostalih skupina Švedska je doživjela krah i doma izgubila od Danske, dok se Portugal spasio u 90. minuti protiv Albanije. Srbija se još jednom pobjedom približila nastupu u Južnoj Africi…

Portugal je opasno živio protiv Kužeove Albanije. Tek u 90. minuti Bruno Alves postigao je pobjednički pogodak za svoju reprezentaciju i tako ju ostavio u igri za plasman na SP, no još je puno posla pred Ronaldom i društvom.

Ibrahimović i društvo nastup na Svjetskom prvenstvu stavili su pod veliki upitnik nakon poraza kod kuće od Danske. Promašili su u tom dvoboju Šveđani i kazneni udarac, a presudio im je Kahlenberg u 22. minuti. Time su se Danci približili na korak od plasmana na Svjetsko prvenstvo, jer stvorili su sada izdašnu prednos na vrhu skupine 1

Srbija nastavlja marširati prema SP-u u Južnoj Africi, nakon još jedne pobjede protiv Austrije u Beogradu, rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Milijaš iz penala i tako su Antićevi izabranici sada su bacili Francuzima 'rukavicu u lice', a dok je Domenech na čelu Galskih pijetlova, do tad su Srbi favoriti za prvo mjesto u skupini. Rumunjska je pak dobila Litvu u gostima, ali trebat će im još puno pobjeda ako se žele vrati u borbu za vrh skupine 7.

U skupini 8 dva remija: Bugarske i Irske (1:1) te Crne Gore i Cipra (2:2), dok je u zadnjoj grupi Norveška izvukla tek bod u Makedoniji, dok je Nizozemska stigla do nove rutinske pobjede protiv Islanda i tako postala prva reprezentacija koja je u Europi osigurala SP. Slovačka pak grabi prema prvom plasmanu na SP ikad nakon pobjede 7:0 protiv San Marina u skupini 3.

Skupina 3

Slovačka – San Marino 7-0 (Čech 3, 32, Pekarik 12, Štoch 35, Kozak 42, Jakubko 63, Hanzel 68)