U 13. kolu Premiershipa Tottenham Spursi razbili su na domaćem Wigan rezultatom 9:1, a u listu strijelaca upisao se i naš Niko Kranjčar...

Tottenham je stigao do najuvjerljivije pobjede sezone u Premiershipu. Nevjerojatnih 9:1 imali su prilike gledati navijači na White Hart Laneu, protiv slabog Wigana koji je čini se veliki kandidat za ispadanje iz lige ove sezone.

Junak susreta bio je Jermaine Defoe koji je zabio čak pet golova gostima, a strijelci su također bili i Crouch, Lennon te naš Niko Kranjčar, dok je pao i jedan autogol Kirklanda. Zanimljivo, nakon prvog dijela bilo je tek 1:0 za Spurse, a u drugih 45 minuta katastrofa gostiju!

Defoe je s novih pet postignutih golova postao prvi strijelac Premiershipa. Prešao je Torresa na listi strijelaca. Asistencijama se pak istakao u ovom dvoboju Aaron Lennon, koji ih je imao čak tri, dok je jednu upisao i naš Vedran Ćorluka.

Tottenham je u savršenom danu uputio 14 udaraca unutar okvira suparničkog gola, a čak je devet lopti pronašlo cilj! Najuvjerljivija mu je to pobjeda otkad postoji Premier liga, a ujedno se radi i o najvećoj pobjedi jedne momčadi u Premiershipu od 1995. kada je Manchester United s 9-0 razbio Ipswich. Wiganu je to, pak, bio najgori ligaški dan u povijesti. Dosad su najteže poraženi 1990., kada je sa 6-1 bolji bio Bristol City. Na posljednja su dva gostovanja nogometaši Roberta Martineza primili 13 golova.

I Kranjčar i Ćorluka su odradili svih 90 minuta na terenu, a naš je vezni igrač u 40. minuti zaradio i žuti karton.

Ovom strahovitom pobjedom Tottenham se vratio na sam vrh Premiershipa, bodovno se izjednačivši s trećeplasiranim Arsenalom.

Premier liga, 13. kolo:

Tottenham – Wigan 9-1 (Crouch 9, Defoe 51, 54, 58, 69, 87, Lennon 64, Kirkland 88-ag, Kranjčar 90 / Scharner 57)