Nakratko izbili na čelo

Split uvjerljiv protiv blijede Istre

Nogometaši Splita ostvarili su uvjerljivu domaću 3-0 (3-0) pobjedu nad Istrom 1961 u utakmici 8. kola Prve HNL te tako nakratko opet izbili na čelo prvoligaške ljestvice s 14 bodova...

U subotu se u Parku mladeži okupilo oko 700 gledatelja, a "crveni" su svoje navijače razveselili efikasnom igrom u prvom poluvremenu. Istina, imali su veliku pomoć i u vrlo blijedom izdanju gostujuće momčadi.

Split je poveo u 11. minuti pogotkom Bagarića. Na 2-0 je iz slobodnog udarca u 26. minuti povisio Blagojević, dok je konačnih 3-0 u 35. minuti svojim drugim pogotkom postavio Bagarić.

Utakmicu je sudio Fran Jović iz Zagreba.

Split je četvrtom ovosezonskom pobjedom stigao do 14 bodova i privremeno izbio na prvo mjesto. Istra je sa 10 bodova ostala šesta momčad Prve HNL.

Strijelci: 1-0 Bagarić (11), 2-0 Blagojević (26), 3-0 Bagarić (35)

Crveni karton: Svraka (54)