Domaćin propustio veliku priliku

Split u sudačkoj nadoknadio spasio bod u Zadru

U prvoj utakmici 19. kola Prve hrvatske nogometne lige u petak su Zadar i Split, na stadionu u Stanovima pred 500 gledatelja, odigrali 1-1 (0-0), pa su nogometaši Zadra već deset kola bez pobjede...

Zadrani su bili nadomak tome da prekinu crni niz i upišu prvu pobjedu nakon devet kola. Posljednji puta slavili su u 9. kolu (19. rujna), kada su pobijedili Lokomotivu sa 1-0. Od tada su nanizali 8 poraza i 1 remi.

U prvom poluvremen, u 35. minuti, Zadar je mogao povesti iz penala, ali je udarac Jurice Buljata obranio vratar Splita Daniel Zagorac.

Ipak, u 47. minuti Jure Jerbić zabija za vodstvo Zadrana, ali u sudačkoj nadoknadi Dražen Bagarić (90+1) donio je izjednačenje Splitu.

Zadar je gubitkom dva boda u samoj završnici ostao na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice s 13 bodova. Split je ostao šesti.