Španjolska - Engleska 2:0, Capello zadovoljan

U prijateljskoj nogometnoj utakmici u Sevilli aktualni europski prvak Španjolska svladala je Englesku, najvećeg suparnika Hrvatske za prvo mjesto u skupini 7 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine, s 2-0.

Strijelci za Španjolsku bili su David Villa u 36. i Fernando Llorente u 82. minuti

Unatoč porazu, izbornik Engleske Fabio Capello kaže kako je zadovoljan utakmicom i da je to bila vrlo korisna vježba u kojoj je vidio kako 'stoje'.

'Za mene je to bila važna utakmica jer sam želio vidjeti što mogu očekivati od igrača protiv momčadi koje igraju slično Španjolskoj. I naučio sam puno. Npr. kada netko igra samo s jednim napadačem i nekoliko vrznjaka, tu imamo problem', kazao je Capello nakon utakmice za ITV.

No Don Fabio ipak je priznao da su mogli odigrati puno bolje i da je bilo dosta grešaka koje se ne smiju događati.

'Moramo bolje. Žao mi je radi rezultata, no prvi je gol bio čista greška', dodao je.

David Beckham je u Sevilli upisao svoj 108. nastup za reprezentaciju čime se izjednačio na drugom mjestu svih vremena s Bobbyjem Mooreom (rekorder je Peter Shilton sa 125 nastupa za 'Gordi Albion').

'Zaista sam počašćen što sam u društvu Sir Bobbyja Charltona i Bobbyja Moorea, ali utakmica je ipak najvažnija', kazao je Becks koji je ušao kao zamjena na poluvremenu i nije dijelio Capellovo zadovoljstvo utakmicom.

'Španjolci uvijek dobro čuvaju loptu i znaju je 'izdodavati' po terenu. Zabili su dva lijepa gola', dodao je Becks.

ŠPANJOLSKA: Casillas (Reina, 46), Pique, Albiol (Marchena, 76), Capdevila (Arbeloa, 46), Sergio Ramos, Xabi Alonso, Senna, Iniesta, Xavi (Guiza, 85), Villa (David Silva, 56), Torres (Llorente, 64)

ENGLESKA: James (Green, 46), Terry, Jagielka (Upson, 46), A. Cole, G. Johnson, Barry (Lampard, 46), Carrick, Downing (Beckham, 46), Wright-Phillips, Agbonlahor (C. Cole, 76), Heskey (Crouch, 46)