U velikom su stilu nogometaši Španjolske, aktualni europski prvaci, završili kvalifikacije za SP. Desetu su pobjedu u desetoj utakmici izborili u Zenici deklasiravši Bosnu i Hercegovinu 5-2...

Poveli su igrači Vicentea del Bosquea u 89. minuti utakmice na Bilinom Polju 5-0 nakon fantastične asistencije Alvara Negreda za Juana Matu. Potom su, u dvije minute (90. i 92.), primili dva gola. Tri su primili u 900 minuta igre u kvalifikacijama dotad.

Završili su iste s maksimalnih 30 bodova i 28-5 konačnom gol razlikom. Maksimalan su bodovni učinak ostvarili još samo Nizozemci u posljednjoj, devetoj skupini, ali su oni igrali osam utakmica, i to u društvu daleko slabijih momčadi.

Igrači Ćire Blaževića imali su nekoliko finih prilika za gol pri 0-0 rezultatu, kao i pri 2-0 vodstvu gostiju. Iker Casillas, koji je u dresu 'furije' nastupio 99. put, u nekoliko je navrata izvrsno reagirao. Ne može se to reći za golmana domaćih Nemanju Supića, kojem je u gol ušlo praktički sve što su Španjolci šutnuli.

Poveli su gosti preko Gerarda Piquea u 12. minuti. Stoper Barcelone zabio je glavom nakon prekida kojeg je izveo Xabi Alonso. Tom je prilikom Supić ostao prekratak u istrčavanju. Na 2-0 povisio je David Silva izašavši sam pred domaćeg vratara pošto ga je odličnom dubinskom asistencijom proigrao Negredo, igrač utakmice s dvama pogocima i dvjema asistencijama.

Za 3-0 i 4-0 pogodio je upravo 24-godišnji napadač Seville, prije no što je poslužio Matu na opisan način. Negredu je to bio tek drugi nastup u dresu reprezentacije. Težak su poraz sastava Ćire Blaževića, koji je u poluvremenu, pri 2-0 vodstvu gostiju, svejedno razdragano mahao publici, ublažili suigrači iz Wolfsburga; najprije je zabio Džeko, a potom i Misimović. Džeki je to bio deveti gol u kvalifikacijama, Misimoviću četvrti.