Važan trijumf Engleza

Španjolci krenuli petardom, vrući remi u Beču i loš start Soseda

Drugog dana kvalifikacija za Euro 2016. nije bilo velikih iznenađenja.

Slavlje Albanije u gostima kod Portugala ostaje najveća senzacija prvog kola kvalifikacija, makar je i u ogledima u skupinama C, E i G bilo zanimljivih rezultata.

Aktualni europski prvaci Španjolci u Valenciji su s pet komada isprašili Makedonce u sklopu grupe C, gdje je važan trijumf na početku upisala i Slovačka (1:0 u gostima kod Ukrajine). Luksemburg je vodio i bio blizu pobjedi protiv Bjelorusije, ali u 78. minuti gosti stižu do boda.

U derbiju skupine E Engleska je golovima Dannya Welbecka slavila u Švicarskoj 2:0, a identičnim rezultatom je i Litva bila bolja od San Marina. Naši susjedi Slovenci dugo su se mučili u Estoniji, nikako nisu uspijevali probiti domaći bunker da bi kola krenula nizbrdo nakon crvenog kartona Stevanovića u 79. minuti. Estonija je stvorila mini-pritisak i u 86. uspjela zabiti za tri boda.

U skupini G Rusija u popodnevnom terminu nije imala problema s Lihtenštajnom (4:0), baš kao ni Crna Gora nešto kasnije s Moldavijom (2:0) dok je pred 50 tisuća navijača u Beču Austrija remizirala sa Švedskom. Poveli su domaćini preko Alabe iz jedanaesterca, a poravnao je u 12. minuti Zengin i rezultat se do kraja nije mijenjao.