SP 2010: Brazil deklasirao Venezuelu

U 9. kolu kvalifikacija za SP 2010. u Južnoj Africi Brazil je na gostovanju pobijedio Venezuelu s 4:0. Golijadu na stadiuonu Pueblo Nuevo je 'otvorio' Kaka, a završili su Robinho i Adriano.

Nakon 11 mjeseci izbivanja iz reprezentacije Kaka se vratio na najbolji mogući način - pogotkom već u 6. minuti utakmice. Četiri minute kasnije mrežu vratara Rennyja Vege zatresao je i Robinho, a isto je već u 19. minuti učinio i Adriano. Konačni rezultat postavio je Robinho u 67. minuti.

Unatoč visokoj pobjedi, brazilski izbornik Carlos Dunga požalio se na neprijateljsko ponašanje domaćina.

'U gostujućim kvalifikacijskim susretima uvijek imam osjećaj da su se svi udružili da nam što više otežaju situaciju. Kad smo stigli u Venezuelu ostavili su nas na čekanju u avionu sat i pol vremena. Nije nam bilo ugodno ni u hotelu u kojem smo bili smješeteni, iz diskoteke je dolazila velika buka, a petorica igrača požalila su se i na hranu u hotelu', kazao je Dunga.

No, posebno mu je zasmetalo što se zviždalo brazilskoj himni, te što je zapaljena brazilska zastava.

'Kad druge momčadi dolaze nama u goste mi uvijek pokazujemo poštovanje prema njima i očekujemo da se tako ponašaju i prema nama', dodao je Dunga.

Brazil i Venezuela do sada su igrali 19 puta, od kojih je čak 18 utakmica dobio Brazil.

Na pola puta kvalifikacija za SP Paragvaj je i dalje vodeći, a slijede ga Brazil i Argentina.