City dolazi na bod

Southampton hrabrom i požrtvovnom igrom uzeo bod Chelseaja

Chelsea je na gostovanju Southamptonu osvojio samo bod u dvoboju 19. kola engleske Premierlige...

Southampton i Chelsea podijelili su bodove u drugoj utakmici 19. kola engleske Premierlige odigravši na stadionu St. Mary's 1-1. Domaće je u vodstvo doveo Mane u 17. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Eden Hazard u prvoj minuti sučevog vremena u prvom dijelu.

Chelsea je u nastavku bio daleko bolji, no nije mogao stvoriti nijednu čistu priliku za pogodak. Nekoliko je puta bio blizu, ali je Southampton sačuvao bod, što su njegovi navijači proslavili kao da su uzeli sva tri.

Chelsea je zadržao vodeću poziciju sa 46 bodova, ispred Manchester Cityja s 42 i Manchester Uniteda s 36 bodova. Southapmton je četvrti s 33 boda, a Tottenham sedmi s 31 bodom.

U prvom susretu 19. kola Tottenham i Manchester United su na White Hart Laneu odigrali bez pogodaka.