Susret između Bosne i Hercegovine i Turske od iznimnog je značaja za obje reprezentacije. A nakon početnog vodstva gostiju, BiH se uspjela vratiti u utakmicu i zadržati rezultat koji ih je doveo na korak do drugog mjesta...

Turska je povela u Zenici nakon samo četiri minute igre. Jednu odličnu akciju Turaka uspio je u gol pospremiti Emre, i tako šokirati domaće navijače. Gosti su u početnim minutama bolje stajali na terenu.

No, ubrzo se mijenja stanje na travnjaku. Sejad Salihović je u 25. minuti prekrasnim pogotkom s oko 25 metara iz slobodnog udarca zabio za 1:1. U Zenici je zavladalo pravo ludilo. Turski izbornik Fatih Terim je isključen, a BiH je proigrala i stvara sve više prilika.

Prvo je Misimović imao stopostotni zicer, prešao je golmana i pucao iskosa u prazan gol, ali je turski branič skinuo loptu s crte. Kasnije je dobru šansu imao i Džeko kada je sam izašao pred Demirela, ali nije bio dovoljno koncentriran.

Turska je opasnije krenula u nastavku i u samom startu stvorila nekoliko izglednih situacija za udarac, ali golman Supić je u par navrata spašavao vrata BiH. Kao i u početku utakmice, Turska je bolje otvorila drugo poluvrijeme.

U 61. minuti je Pjanić, koji je ušao u igru u drugom dijelu, imao jednu stopostotnu priliku, ali s nekoliko metara promašuje gostujuća vrata. BiH drži pozitivan rezultat, a imali su domaći nogometaši i par opasnih ubačaja u 16-erac, a najzapaženiji su bili Ibričić, Misimović i Pjanić.

Što se utakmica bližila kraju Turska je postajala nervoznija i sve više igrala na rizik, jer potrebna su ima sva tri boda kako bi ostali u igri za drugo mjesto u skupini.

Pred sam kraj susreta Arda Turan je pogodio i stativu. No, u Zenici je na opće veselje svih navijača BiH završilo bez pobjednika, a Ćirine trupe su stigle na korak do povijesnog uspjeha.