Veliko iznenađenje

Šok na Maksimiru pred samo 500 gledatelja: Dinamo zaustavljen!

U posljednjem susretu 6. kola Prve HNL Dinamo i Zagreb su pred 500-tinjak gledatelja na stadionu Maksimir odigrali 1-1...

Premda se očekivala uvjerljiva pobjeda 'modrih', Zagreb se sjajno branio, a u pojedinim trenucima susreta i bio bolja momčad. Dinamo je poveo golom Ibaneza iz slobodnog udarca u 9. minuti, a izjednačio je Stepčić fantastičnim pogotkom u 62. minuti.

Mamić ovo definitivno nije očekivao, ali 'modri' već neko vrijeme kašljucaju i opasno vise jer daleko su od toga da imaju igru. Poraz od Aalborga nije bio slučajan, u Rumunjskoj se sve moglo preokrenuti na drugu stranu, a Zagreb je potvrdio da Dinamo 'Internazionale' igra ispod svojih mogućnosti.

Zagreb je očekivano igrao bunker, Dinamo je poveo i sve je mirisalo na još jednu laganu pobjedu. No, Mamićevim igračima se opuštanje obilo o glavu. Umjesto da završe utakmicu, doveli su se u situaciju da moraju ganjati rezultat.

Probao je Mamić s izmjenama, imali su 'modri' posjed lopte, prijetili su do zone udarca, ali zatim nisu znali kako završiti akciju, dok je Zagreb prijetio preko kontri gdje se najviše isticao Boban.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 16 bodova, Rijeka je druga s 15 bodova, dok Hajduk na trećoj poziciji ima 10 bodova. Posljednja dva mjesta drže Zadra (5) i Slaven Belupo (4).