Pobjeda Liverpoola

VIDEO Snježni 'Boxing day': Briljirao Rooney, Man City i dalje trpa bez napadača, zabio i Jelavić

Snijeg je zabijelio nogometne terene na legendarni blagdan Sv. Stjepana…

Dok u cijeloj Europi nogomet miruje, u Engleskoj je najluđe. Jedan od onih kultnih nogometnih datuma je i blagdan Sv. Stjepana ili 'Boxing day' kada se u Premier ligi igraju sve utakmice kola. Ovaj će biti zapamćen i po obilnom snijegu koji je padao na sjeveru Engleske.

Chelsea se rutinski obračunao s West Hamom

Manchester City i dalje niže pobjede, a posljednja se dogodila kod West Bromwicha. Pobijedio je prvak 3:1 i to opet bez napadača u ekipi. Lažnu devetku igrao je Milner, a opet sjajan bio David Silva s golom i izborenim 11-ercem kojeg je realizirao Yaya Toure. Prvi gol za City zabio je Fernando.

Slavila je i crvena strana Manchestera. Wayne Rooney je s dva pogotka i asistencijom najzaslužniji za 3:1 pobjedu Uniteda protiv imenjaka iz Newcastlea. Još jedan gol dodao je Robin Van Persie.

Southampton je slavio kod Crystal Palacea i tako ostvario važnu pobjedu pred sljedeće tri utakmice s tri jaka proitvnika - Chelseajem, Arsenalom i Manchester Unitedom. Pobijedio je i Swansea pogotkom Sigurdssona, dok je Tottemham slavio u Leicesteru s 2:1 golovima sjajnih Kanea i Eriksena.

Važnu pobjedu ostvario je Liverpool kod Burnleyja. Proradio je Raheem Sterling i zabio jedini gol na utakmici.

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić bio je također strijelac. Hull City  je  kao gost svladao Sunderland sa 3-1 (1-1) i tako pobjegao iz zone ispadanja. Jelavić je u igru ušao u 89. minuti, a pogodio je za konačni rezultat u šestoj minuti sudačke nadoknade. To mu je peti pogodak u Premier ligi ove sezone.

REZULTATI 18. KOLA:

Chelsea - West Ham United 2-0 (Terry 31, Diego Costa 62)

Swansea City - Aston Villa 1-0 (Sigurdsson 13)

Burnley - Liverpool 0-1 (Sterling 62)

Crystal Palace - Southampton 1-3 (Dann 86 / Mane 17, Bertrand 48, Alderweireld 53)

Everton - Stoke City 0-1 (Krkić 38-11m)

Leicester City - Tottenham Hotspur 1-2 (Ulloa 48 / Kane 1, Eriksen 71)

Sunderland - Hull City 1-3 (Ad. Johnson 1 / Ramirez 32, Chester 51, Jelavić 90+6)

West Bromwich Albion - Manchester City 1-3 (Ideye 86 / Fernando 8, Yaya Toure 13-11m, Silva 34)

Manchester United - Newcastle United 3-1 (Rooney 23, 36, Van Persie 53 / P. Cisse 87-11m)