Puno uzbuđenja

VIDEO Slovačka šokirala Španjolsku: Novi 'kiks' Ikera Casillasa!

Slovačka je senzacionalno pobijedila Španjolsku sa 2:1 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016.

Slovaci su poveli golom Kucka iz slobodnog udarca u 17. minuti. Kucka je opalio posred gola, ali Iker Casillas nije uspio zaustaviti loptu. Još jedan veliki kiks nekoć najboljeg vratara svijeta.

Slovačka je zasjela na vrh ljestvice sa šest bodova, dok Španjolska ima tri, kao Ukrajina, koja je kao gost svladala Bjelorusiju sa 2-0 (0-0), te Makedonija, koja je na svom terenu jadva nadigrala Luksemburg sa 3-2 (1-2) golom Abdurahimija u sudačkoj nadoknadi. Arijan Ademi, veznjak Dinama, debitirao je u dresu Makedonije odigravši svih 90 minuta.

Važnu pobjedu u skupini E ostvarila je Slovenija koja je u Mariboru bila bolja od Švicarske sa 1-0 (0-0), a pobjednički gol postigao je Novakovič (79-11m). Slovencima su to prvi bodovi u kvalifikacijama, dok su Švicarci neočekivano i dalje bez boda. Na vrhu su Englezi, koji su bez problema svladali San Marino sa 5-0 (2-0), te Litvanci, koji su pobijedili Estonce sa 1-0 (0-0), sa po maksimalnih šest bodova.

U derbiju skupine G Švedska i Rusija su u Stockholmu odigrali 1-1 (0-1). Goste je u vodstvo doveo Kokorin (10), a poravnao je Toivonen (49).

Veliki kiks napravila je reprezentacija Crne Gore koja je na gostovanju kod Lihtenštajna odigrala samo 0-0, dok je Austrija kao gost pobijedila Moldaviju sa 2-1 (1-1).

Rusija, Crna Gora i Austrija imaju po četiri boda, Švedska je na dva.

REZULTATI

SKUPINA C:
Bjelorusija - Ukrajina 0-2 (Martijnovič 82-ag, Sidorčuk 90+3)
Makedonija - Luksemburg 3-2 (Trajkovski 20, Jahović 66-11m, Abdurahimi 90+2 / Bensi 39, Turpel 44)
Slovačka - Španjolska 2-1 (Kucka 17, Stoch 87 / Alcacer 82)