Modri se poigrali s Croatijom

Slepička i Gabrić osigurali pobjede Dinamu i Hajduku

U Dinamu je napokon eksplodirao Čeh Slepička koji je slabašnoj Croatiji zabio tri gola već u prvom poluvremenu, dok je u Zaprešiću Drago Gabrić s dva zgoditka skrenuo pozornost sa sterilnosti napadača Hajduka.

Zagrebački Dinamo je i nakon 26. kola ostao vodeći na tablici HNL-a. U Kranjčevićevoj ulici stradala je Croatia iz Sesveta 4:0. Miro Slepička počinje opravdavati novce uložene u njega. Croatiji je zabio tri komada već u prvom poluvremenu da bi još jedan gol dodao odlični Tomečak. Bila je to rutinska pobjeda Modrih, baš kakvu su i najavljivali.

Hajduk je neokrznut prošao kroz Zaprešić u kojem nikad nije izgubio. Inter se dobro držao, no Splićani su zasluženo slavili 2:0 golovima Drage Gabrića. Ponovo su se napromašivali napadači gostiju. Kalinić je izborio 11-erac i crveni karton nakon što ga je u 1 na 1 pohodu na gol srušio Budimir s leđa. No Kalinić je nakon dugo vremena promašio penal, ali zato je tu bio Gabrić koji je najbolje reagirao na obranu mladog vratara Intera.

Slaven je slavio u Zadru golom Vručine i tako ponovo osvojio treće mjesto, a odmah iza leđa mu je Rijeka koja pobijedila i osmi put zaredom na svom terenu. Na Kantridi je pao Zagreb rezultatom 2:0. Šibenik je remijem u Varaždinu završio na petom mjestu, a držao je treću poziciju do ovog kola.

Tek jedna pobjeda domaćina u pet utakmica 26. kiola HNL-a pokazuje kako je hrvatsko prvenstvo ove godine atraktivno i prije svega regularno. Ove sezone su sigurne pobjede domaćina prošlost, a osim borbe za prvaka velika trka vlada za treće mjesto za koje se bore Slaven Belupo, Rijeka i Šibenik koji su svega na dva boda razlike.