Juventus - Milan 4:2

Slavlje Juventusa nakon golijade na Olimpicu

U velikom derbiju 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na domaćem terenu savladao Milan rezultatom 4:2, i tako održao priključak za vodećim Interom.

Juventus i Milan odlučivali su tko će održati korak s Mourinhovim Interov. Naime, pobjednik derbija ostaje na -6, poraženi ide na manje-više nenadoknadivih -9. 'Stara Doma' pokazala se ipak taktički i fizički spremnija, a Ancelottijev Milan na kraju večeri morao je otići pognute glave iz Torina.

Vodstvo 'Zebrama' donio je u 16. minuti Del Piero iz kaznenog udarca, kojeg je Jankuloski nespretno skrivio. Milan je uzvratio golom Pata u 31. minuti, nakon lijepe akcije Kaladzea i Ronaldinha, no već nekoliko minuta kasnije Chellini glavom poslije kornera vraća prednost domaćima. Juventus je udvostručio svoju prednost potkraj prvog poluvremena, golom talijanskog Brazilca Amaurija, koji je ostao sam glavom i silovito zakucao loptu u Abijatijevu mrežu.

U nastavku utakmice Milan je pritisnuo te smanjio na 2:3 sretnim pogotkom Ambrosinija, nakon što se njegov udarac odbio od Juveovih braniča i završio u mreži. Međutim, nekoliko minuta kasnije Zambrotta je zaradio druži žuti karton i Rossonerima više nije bilo spasa. Amauri je svojim drugi pogotkom u 69. minuti postavio konačnih 4:2, rezultat koji Juventusu omogućuje nastavak borbe za naslov prvaka.

Milanova momčad pokazala je mnogo slabosti u ovom susretu, posebno u obrani. Međutim, ni napadači im nisu u velikoj formi, pa će Ancelotti imati puno posla ako želi vratiti svoj klub na staze stare slave.