Protiv malteške Birkirkare Slaven Belupo ostvario je tek minimalnu pobjedu u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige. Koprivničani su do trijumfa stigli golom Csizmadije, no uoči uzvrata ništa nije riješeno.

Otvorena je nova europska sezona hrvatskih nogometnih klubova i to ne baš na najbolji način. Naime, Slaven Belupo odigrao je slabu i neuvjerljivu utakmicu protiv treće po snazi momčadi malteške lige, Birkirkare, koju je prošle sezone Hajduk pregazio u 2. pretkolu Kupa UEFA.

Momčad Milivoja Bračuna do prednosti je došla već u 5. minuti golom glavom mađarskog pojačanja Csizmadije, nakon jednog prekida no u nastavku susreta uslijedili su jalovi napadi Koprivničana, a na kontre orjentirana malteška momčad mogla je možda i izjednačiti, da su znali iskoristiti neopreznosti u obrani Belupa. Tek u sudačkoj nadokandi Slaven je mogao udvostručiti prednost, no tada se iskazao gostujući vratar Borg, koji je skinuo dvije čiste prilike hrvatskim napadačima.

Rezultat 1:0 i nije toliko loš uoči uzvrata, jer Birkirkara ni na domaćem terenu nije opasan suparnik, no dojam koji je ostavio naš predstavnik u Europskoj ligi nije dobar i nadajmo se da će podići igru u nastavku sezone. Tek je početak srpnja, ima vremena za poboljšanja..