Imali zicer za remi

Slavenu drama u Osijeku: Vodili 3:0 pa jedva dobili!

U prvoj nedjeljnoj utakmici 18. kola HNL-a Slaven Belupo je slavio u Gradskom vrtu.

Slaven Belupo je pobijedio Osijek 3:2 i odvojio se od klubova koji vode borbu za ostanak.

Koprivnička momčad je tako nastavila s uspjesima nakon što je za trenera postavljen Ante čačić, pa u zadnjih pet kola imaju tri pobjede i dva remija.

Marko Mirić je u 14. minuti realizirao jedanaesterac, a Filip Ozobić u 44. povećava prednost Koprivničanaca da bi Mirić svojim drugim golom u 56. minuti zabio za tri razlike. Činilo se tada da je pitanje pobjednika riješeno, ali Osijek je u zadnjim minutama pritisnuo i preko Mešanovića (85') i Škorića (87'), a u sudačkoj nadoknadi imali su domaćini i šansu za poravnanje, ali je Mešanović iz neposredne blizine pucao preko gola.

Nakon ovakvog ishoda Slaven Belupo je sedmi s 20 bodova, Istra 1961 je na 16, Osijek ima 15, a posljednjeplasirani Zadar 12 bodova.