Dva kola prije kraja

VIDEO Sjajni Vida osigurao naslov za Dinamo

Hrvatski nogometni reprezentativac Domagoj Vida bio je strijelac pogotka kojim je kijevski Dinamo u 24. kolu ukrajinskog prvenstva svladao Dnjipro sa 1-0 (0-0) i tako osigurao naslov prvaka dva kola prije kraja sezone.

Vida je u 84. minuti utakmice poslao loptu kroz noge vrataru Dnjipra Laštuvki kojim je Dinamu osigurao 27. naslov državnog prvaka u klupskoj povijesti, a 13. naslov prvaka Ukrajine, no prvi nakon šest godina.

Kijevljani, za koje je Domagoj Vida odigrao svih 90 minuta, ovom su pobjedom ponovno pobjegli branitelju naslova Šahtaru na sedam bodova prednosti, trenutačno su na 62 bodova, a Šahtar na 55,. Finalist Europske lige, Dnipro ostao je treći sa 50 bodova. Nikola Kalinić igrao je za Dnipro svih 90 minuta.