Uvjerljivi Arsenal protiv Blackburna

Sjajni Aršavin poveo Topnike do pobjede!

Arsenal je na domaćem terenu u 29. kolu Premiershipa s lakoćom pregazio Blackburn rezultatom 4:0, a dvostruki strijelci bili su Aršavin i Eboue, dok Eduardo nije bio ni na klupi.

Ruski virtuoz Andrej Aršavin polako se prilagođava na brzu igru u Premiershipu. Protiv Blackburna na Emiratesu zabio je svoje prve pogotke otkad je stigao u Wengerovu momčad, i tako pokazao da može pomoći Arsenalu u borbi za četvrto mjesto koje vodi sljedeće sezone u Ligu prvaka.

Prvi pogodak zabio je Rus već u 2. minuti, nakon izvrsne asistencije povratnika u momčad Theodora Walcotta. Arsenal je zatim imao brojne prilike za povećanje vodstva, no tek je u 65. minuti sjajnim pogotkom Aršavin potvrdio pobjedu, da bi u završnici branič Emanuel Eboue stupio na scenu te zabio još dva, za uvjerljivih 4:0 Arsenala protiv Blackburna.

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva nije bio ni na klupi. Čini se da ga još uvijek muči ozljeda prepone.

Arsenal se tako bodovno izjednačio s četvtoplasiranom Aston Villom, no momčad iz Birminghama sutra će imati priliku opet pobjeći, ako doma dobije Modrićev i Ćorlukin Tottenham.