Tri i pol godine čekanja

Sjajan derbi sjevernog Londona: Mustafi i Sanchez sredili Tottenham

Prva utakmica 12. kola Premierlige odigrana je na Emiratesu gdje su slavili domaćini.

Arsenal je na Emiratesu s 2:0 svladao Tottenham i osvojio sva tri boda u derbiju sjevernog Londona.

Nakon što u posljednjih šest utakmica u Premierligi nisu uspjeli svladati Tottenham (zadnji put im su slavili 16. ožujka 2014.), Topnici su ove subote odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem su postigli oba pogotka.

U tih posljednjih 10-ak minuta prvog dijela praktički je riješeno pitanje pobjednika. U 36. je Shkodran Mustafi glavom pogodio nakon Ozilova ubačaja iz slobodnog udarca.

Pet minuta kasnije mat u tri poteza: Bellerin je fino uposlio Lacazettea koji je bio na rubu zaleđa, pobjegao obrani Tottenhama i vratio povratnu za Alexisa Sancheza, a ovaj uz manje poteškoće zakucava loptu pod gredu gostiju.

U nastavku nije bilo golova - Tottenham nije uspio zabiti i upisao je treći prvenstveni poraz, a Arsenal sedmu pobjedu kojom je stigao na samo bod zaostatka rivalima iz sjevernog Londona.