Pričao cijelom stadionu o vjeri

Šimunić preko razglasa obećao navijačima naslov

Hrvatski je nogometaš Josip Šimunić navijačima Herthe običavao držati govore dok je Hertha bila na vrhu. Tijekom negativne serije koja je trajala do nedjelje morao je šutjeti...

U nedjeljnom je domaćem dvoboju 28. kola Bundeslige protiv Werdera zabio sjajan gol glavom za izjednačennje na 1-1 u 71. minuti. Na krilima tog gola Raffael je tri minute prije kraja zabio za konačih 2-1 domaćina.

Krajem veljače obećao sam navijačima osam pobjeda u 12 predstojećih utakmica rekavši da će nam to biti dovoljno za naslov. Obnovio sam im to obećanje...

Bio je to prvi trijumf Herthe nakon tri uzastopna poraza, a Šimunić je zabio prvi pogodak od drugog prosinca 2006. godine. I tada je pogodio protiv bremenskog sastava. 'To da sam zabio lijep gol u biti nije važno. Važno je da smo nakon njega uspjeli izboriti pobjedu', izjavio je hrvatski 31-godišnji stoper, kojega je njemačko izdanje Goal.coma proglasilo igračem utakmice.

'Taj nam gol vraća sigurnost i samopouzdanje koje smo izgubili. Čini me to jako sretnim, i zbog momčadi i zbog navijača, kojima se još jednom moram srdačno zahvaliti. Opet su nas nosili navijanjem od početka do kraja utakmice.'

'Igrali smo loše u prvom poluvremenu, stajali daleko od suparnika. U drugom smo pojačali pritisak, pogotovo podigli igru bez lopte. Svo sam vrijeme vjerovao da ćemo uspjeti preokrenuti.'

Nakon toga Šimunić je već po običaju uzeo mikrofon, te preko stadionskog razglasa otišao pozdraviti navijače. 'Bilo je vrlo emotivno. Govorio sam im o vjeri, vjeri koju smo u prošlim kolima, nažalost, izgubili.'

'Mislite, o vjeri u osvajanje naslova bundesligaškog prvaka', pitali su Šimunića novinari nakon utakmice.

'Da. Krajem veljače obećao sam navijačima osam pobjeda u 12 predstojećih utakmica rekavši da će nam to biti dovoljno za naslov. Obnovio sam im to obećanje, koje ćemo ispuniti pobijedimo li u pet od šest posljednjih kola. Osvajanje naslova zato je i dalje moguća misija.'

U sukobima unutar klupskog rukovodstva Šimunić nije želio govoriti. 'Mi smo nogometaši i naš je posao igrati. Dovoljno nam je zaključiti da će naša pobjeda pridonijeti smirivanju situacije. Na koncu, svi smo na istom brodu.'