Sezona iz snova: Pranjićevi golovi potopili i Utrecht

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić proživljava najbolju sezonu u karijeri. U 11. kolu nizozemske prve lige postigao je još dva zgoditka u domaćoj pobjedi SC Heerenveena nad Utrechtom (3:2), čime je povećao svoj golgeterski konto na 14 golova u sezoni.

Bivši igrač Osijeka i Dinama svoj prvi pogodak protiv Utrechta zabio je u sedmoj minuti za 1:1, a onda je drugoj minuti sudačke nadoknade ponovo zabio i time donio svojoj momčadi vrijedna tri boda.

S nova dva pogotka Danijel Pranjić došao je do impresivne brojke od 14 pogodaka u sezoni. Jednog je zabio Milanu u Kupu UEFA, tri niželigašu Haaglandiji u Kupu Nizozemske, a ostatak u ligi. Ne sjećamo se kad je zadnji put jedan hrvatski veznjak imao tako spektakularan golgeterski početak sezone.

Zanimljivo, iako je Pranjić zabio već 10 golova u 11 utakmica nizozemskog prvenstva, tek je treći strijelac, a više od njega su postigli Mounir El Hamdaoui (13, AZ Alkmaar) i Matthew Amoah (11, NAC Breda).

Pranjićev Heerenveen zaostaje za vodećom Bredom 6 bodova, koja je upisala još jednu pobjedu: 3-0 doma protiv Heraclesa.