breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Brazil Portugalu utrpao šest 'lakih komada'

Luis Fabiano svojim je hat-trickom odveo Brazil do najveće pobjede nad Portugalom ikad 6:2, iako je utakmica krenula u sasvim drugom smjeru.

Portugal je poveo već u 4. minuti pogotkom Dannyja, a domaći navijači, već tradicionalno, odmah su počeli zviždati izborniku Carlosu Dungi. No, samo četiri minute kasnije Luis Fabiano postiže svoj prvi pogodak na utakmici.

Nakon nekoliko propuštenih prilika u 23. minuti ponovno Fabiano za 2:1 s koliko su igrači na poluvremenu i otišli u svlačionice, iako su Brazilci imali još nekoliko lijepih prilika za pogodak.

U nastavku portugalac i dalje baš 'nema' na terenu, a u 55. minuti trud Brazilaca 'naplaćuje' Maicon i povećava na 3:1. To kao da je ponovno ponijelo Fabiana koji samo dvije minute kasnije postiže i svoj drugi pogodak - strijelac Simao Sabrosa na asistenciju Deca.

U 65. minuti Elano zabija za 5:2, a Dunga van vadi trostrukog strijelca i umjesto njega ulazi povratnik u reprezentaciju Adriano. Pokazalo se to kao dobar potez jer je upravo 'buntovnik' u prvoj minuti sudačke nadoknade glavom zabio za konačnih 6:2.

Brazil je time prekinuo crni niz pred domaćim navijačima. Naime, nisu uspjeli postići pogodak na domaćem terenu još od studenog prošle godine.

'Iako je ovo predivan osjećaj, moram biti smiren jer od Ronalda još nitko nije uspio biti standardni centarfor Brazila', izjavio je trostruki strijelac i najbolji igrač susreta Luis Fabiano.