Slavlje Lazija u Milanu

VIDEO I treći Hrvat zabio u Serie A: Prvi gol sezone za pobjedu!

Veliku nedjelju hrvatskih golgetera u Serie A upotpunio je 20-godišnji Zadranin.

Stipe Perica je prvi pogodak ove sezone u Serie A postigao u 41. minuti na asistenciju Francesca Lodija.

Bivšem napadaču Zadra i NAC Brede, koji je u Udine stigao na posudbu iz Chelseaja, bio je to peti nastup ove sezone, te prva utakmica u prvenstvu kojoj je odigrao svih 90 minuta.

Udinese je od 64. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Molla Wague, no Torino nije iskoristio igračku prednost.

Perica je treći hrvatski nogometaš koji se u ovom kolu upisao među strijelce u talijanskom prvenstvu - prije njega poentirali su Nikola Kalinić i Mario Mandžukić, koji je zabio dva pogotka.

Nakon što je gubio na poluvremenu, Milan je u gostima kod Frosinonea se razigrao u nastavku i upisao pobjedu 4:2. Abate, Bacca, Alex i Bonaventura su bili strijelci za Rossonere.

Kolo je zaključeno dvobojem Intera i Lazija na Giuseppe Meazzi, a slavili su Rimljani s 2:1. Njihov junak bio je talijanski reprezentativac Antonio Candreva koji je postigao oba pogotka, dok je za Nerazzurre poentirao Mauro Icardi.