Asistencija Vrsaljka

VIDEO Kalinić drugi strijelac Serie A: Odveo Fiorentinu do nove pobjede!

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikola Kalinić nastavlja sa sjajnim igrama u dresu Fiorentine.

U susretu 17. kola Serie A Fiorentina je u Firenzi pobijedila Chievo 2:0, a prvi pogodak na utakmici postigao je Nikola Kalinić u 20. minuti na asistenciju Filippa Bernardeschija. Isti je igrač asistirao i 12 minuta kasnije Josipu Iličiću za vodstvo 2:0.

Kaliniću je to bio deseti pogodak ove sezone u talijanskom prvenstvu za Fiorentinu i trenutačno je drugi strijelac lige. Više golova od njega zabio je tek napadač Napolija Gonzalo Higuain koji je postigao 16 golova.

Kalinić je odigrao cijeli susret, baš kao i Milan Badelj, dok Ante Rebić nije ulazio u igru.

Identičnim rezultatom, 2:0, Roma je na Olimpicu pobijedila Genou. Strijelci za rimski sastav bili su Alessandro Florenzi (42) i Sadiq Umar (89).

Roma je od 74. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Edin Džeko.

Verona i Sassuolo su odigrali 1:1, a za vodeći pogodak gostiju asistirao je Šime Vrsaljko u 34. minuti. Strijelac je bio Sergio Floccari. Pet minuta kasnije izjednačio je Luca Toni.

Napoli je na gostovanju pobijedio Atalantu 3:1 uz dva gola vodećeg strijelca lige Gonzala Higuaina. Ivan Strinić nije nastupio za Napoli.