Iznad svih očekivanja

Fenomenalan posao hrvatskog stručnjaka: Okrenuo utakmicu i stigao nadomak Europe

Klub kojemu je jedini cilj uoči sezone bio ostanak u društvu najboljih sad se nalazi u gornjem dijelu ljestvice.

U sklopu 19. kola Serie A novu vrijednu pobjedu upisala je Verona koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Verona je na svom terenu s 2:1 svladala Genou i to nakon što je na poluvremenu bila u rezultatskom zaostatku.

Preko Antonija Sanabrije u 41. minuti Genoa je povela, ali u prvih 20 minuta nastavka domaćini su uspjeli preokrenuti, a potom i sačuvati prednost te na koncu osvojiti sva tri boda.

Strijelci za Veronu su bili Valerio Verre u 55. minuti iz jedanaesterca i Mattia Zaccagni u 65. minuti.

Debelo nadmašena očekivanja

Sedma je ovo ovosezonska prvenstvena pobjeda za Jurićevu momčad koja sada ima 25 bodova i (uz utakmicu manje) drži izvrsno osmo mjesto na ljestvici.

Ako se uzme u obzir činjenica da je prvi i jedini cilj uoči početka sezone bio izbjeći ispadanje, onda je jasno da Jurić radi fantastične stvari s Veronom.

Toliko dobar posao da su trenutno samo dva boda udaljeni od mjesta koje će na kraju sezone vrlo vjerojatno voditi u Europu. Naime, ako Kup Italije osvoji netko od klubova koji će u konačnici završiti među prvih šest u Serie A, onda će i sedma pozicija značiti odlazak u kvalifikacije Europske lige.