Majstorski pogodio petom

Pašalić s dva gola donio pobjedu Atalanti u derbiju koji se čekao punih 15 godina

Nakon 15 godina snage su odmjerili prvi susjedi i žestoki rivali.

U 14. kolu Serie A Atalanta je s 3:0 svladala Bresciju, a prva dva pogotka postigao je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Prvi je zgoditak pao u 26. minuti kada je Pašalić dobro ispratio ubačaj Belgijanca Timothyja Castagnea i glavom poentirao iz neposredne blizine.

U 61. minuti Pašalić je majstorski reagirao i petom poslao loptu u mrežu nakon dodavanja Josipa Iličića.

Konačan rezultat je postavio Iličić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

gol expired Ovi se susjedi baš ne vole: Povratak najbrutalnijeg, zaboravljenog rivalstva divider

S ova tri boda Atalanta se vinula na četvrto mjesto, izjednačivši se bodovno s Cagliarijem i Romom koji tek trebaju odigrati svoj susret 14. kola.

Sličniji jugu Italije nego Lombardiji

Inače, susreti između Brescije i Atalante imaju duboku povijest. Riječ je o klubovima koji dolaze iz gradova udaljenih svega 50-ak kilometara, ali među njihovim navijačima (pa i stanovnicima gradova) vlada velika netrpeljivost. Brescia i Bergamo su atipični po svojoj strasti i temperamentu, koja bi se prije mogla uspoređivati s jugom Italije nego ostatkom Lombardije.

Posljednji derbi u Serie A između Brescije i Atalante odigran je u sezoni 2004./2005. Tada su završili na posljednja dva mjesta pa su se još iduće sezone dva puta sastali u Serie B. Od tada, Brescia i Atalanta su čekali na međusobni sraz sve do ove subote...