Oni su hit

Senzacionalna Gorica nokautirala Osijek u Gradskom vrtu: Presudio prvi strijelac HNL-a!

Vikend program osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige započeo je iznenađenjem u Slavoniji.

U osmom kolu HNL-a u Gradskom vrtu je novi prvoligaš Gorica s 1:0 svladala Osijek i produžila svoju ovosezonsku bajku.

Goričanima je ovo drugi veliki skalp favorita, nakon što su u četvrtom kolu sredili i Hajduk u na Poljudu.

Osječani su bili bolji u prvom poluvremenu, ali nikako nisu uspijevali naći put do mreže Kristijana Kahline.

I onda, u 57. minuti, poljski napadač Lukasz Zwolinski je pogodio za vodstvo i slavlje gostiju koji su do kraja izdržali sve nalete Osijeka i upisali treću gostujuću i ukupno četvrtu prvenstvenu pobjedu.

Zwolinskom je ovo šesti gol i trenutno je prvi strijelac HNL-a.

U idućem kolu Gorica je domaćin Lokomotivi dok će Osijek u goste Inter u Zaprešić.