Schalke na krilima Rakitića do boda protiv Bayera

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Schalke i Bayer Leverkusen remizirali su na Veltins Areni 2-2 pred 61.000 gledatelja.

Bayer je imao veliku priliku za osvajanje punog plijena budući je do posljednjih sedam minuta utakmice imao prednost 2-0. Zabili su golove za “apotekare” Toni Kroos i Stefan Kießling u prvom dijelu, te se činilo kako će nanijeti Schalkeu treći ovosezonski poraz.

Međutim, u drugom je dijelu domaći sastav zaigrao bolje, a ulaskom Ivana Rakitića u 67. minuti njihovi su napadi postali puno opasniji. Iako je Bayer dugo odolijevao naletima domaćih, Schalke je na kraju preko Kevina Kuranyja u 83. i Vicentea Sancheza u 88. uspio doći do boda.

Na kraju kažimo i da je Stefan Kießling postignutim golom (njegov sedmi gol) skočio na samo čelo ljestvice vodećih strijelaca Bundeslige, kao i da je Bayer ponovo izbio na čelnu poziciju koju je nakratko izgubio od Werdera.