Prekinut nevjerojatan niz

Santa Cruz otključao gol Uniteda nakon 1337 minuta!

Paragvajac Roque Santa Cruz prekinuo je Unitedovu seriju od 15 utakmica bez primljenog pogotka u 26. kolu Premiershipa, no Fergusonova momčad je na Old Traffordu ipak stigla do pobjede protiv Blackburna rezultatom 2:1.

Pogodak Santa Cruza je prvi gol koji je Manchester United primio u Premier ligi nakon 8. studenoga kada je izgubio na gostovanju kod Arsenala, te nakon 1337 minuta. No, na vratima nije bio Edwin van der Sar, već Tomasz Kuszczak, pa je Van der Sar i dalje u mogućnosti povećati svoj rekord po broju minuta bez primljenog pogotka u prvenstvu.

Za sada je na brojci od 1302 minute, što je britanski rekord, dok europski rekord drži Belgijanac Danny Verlinden sa 1390 minuta.

Iako su Crveni vragovi primili pogodak nakon jako dugo vremena, to ih nije zaustavilo. Protiv Blackburna su golovima Rooneya i Ronalda stigli do trijumfa 2:1 i tako upisali 10. pobjedu zaredom. Naslov prvaka teško im više itko može oduzeti...